Способи технічного вибухозахисту (активний і пасивний вибухозахист)


16 Вересня 2021

Існує чотири основних способи технічного вибухозахисту для зниження руйнівних наслідків вибуху і запобігання вторинних вибухів. До них відноситься:

  • оболонка, стійка до вибуху,
  • вивільнення,
  • придушення,
  • відсікання вибуху.

Оболонка, стійка до вибуху, є пасивним вибухозахистом і передбачає проєктування технологічного обладнання з розрахунком на збереження цілісності його оболонки під час вибуху (стійкість до максимального надлишкового тиску вибуху).

Вивільнення вибуху є пасивним вибухозахистом і передбачає наявність пристрою для скидання надлишкового тиску і продуктів вибуху в довкілля – вибухорозрядники (вибухорозрядні панелі, полум’ягасники). При використанні вибухорозрядників надлишковий тиск не досягає значень, що представляють загрозу для цілісності технологічного обладнання.

Переваги роботи з нами

Європейський досвід

Багаторічний досвід європейських партнерів із вибухозахисту дає можливість вирішувати навіть найскладніші задачі клієнтів

Кваліфікований персонал

Наші інженери є сертифікованими фахівцями у сфері експлуатації і сервісу систем вибухозахисту

Клієнтоцентризм

Розробка індивідуальних технічних рішень, гнучкі терміни і розумна цінова політика

Придушення вибуху – це спосіб активного вибухозахисту, який має на увазі наявність комплексу технічних пристроїв раннього виявлення вибуху (датчики тиску і оптичного випромінювання) і придушення на початковій стадії шляхом внесення в обладнання вибухопридушуючого агента (HRD балони).

Контроль поширення вибуху за допомогою відсікання. Цей метод передбачає використання бар’єру для запобігання поширення фронту полум’я і надлишкового тиску в суміжні одиниці технологічного обладнання. Відсікання вибуху може бути як активним (використання системи виявлення та HRD балонів, клапанів з пневматичним або електричним приводом), так і пасивним (клапани, що спрацьовують під дією надлишкового тиску і потоку повітря).

Більш детально зі способами вибухозахисту і технічними характеристиками вибухозахисного обладнання ви можете ознайомитися в розділі Каталог продукції.page-loader