Вибухозахист системи пилоприготування вугільної ТЕЦ


16 Вересня 2021

Система пилоприготування на вугільних ТЕЦ призначена для подрібнення і сушки вугілля, що надходить, і складається з бункера, живильника сирого вугілля і млину. Отриманий у процесі дроблення вугільний пил розміром 40-200 мкм є горючим і у вигляді пилоповітряної суміші здатен вибухати.

Вибухонебезпечні концентрації вугільного пилу спостерігаються, зазвичай, у млині і повітряному сепараторі, що повертає великі частки назад у млин. Варто зауважити, що для конкретного обладнання і марки палива розробляються технологічні карти пилоприготування. При нормальному режимі функціонування і дотриманні технологічних карт концентрація вугільного пилу зазвичай перевищує верхню межу вибуховості, тобто не становить загрози.

При певних обставинах концентрація пилу може коливатися, наприклад, при зупинці або пуску млинів, перебоях у подачі сирого вугілля, різних порушеннях технологічного процесу. Наявність джерела запалювання у вигляді тліючих частинок або нагрітих поверхонь у такій ситуації з високою ймовірністю призводить до вибуху.

Традиційно для забезпечення вибухобезпеки млинів використовують вибухові запобіжні клапани, надлишковий тиск і продукти вибуху вивільнюються через них у довкілля, тим самим зберігаючи цілісність обладнання. Досвід аварій із вибухом у системі пилоприготування показує, що пасивний вибухозахист ефективний з точки зору захисту обладнання, але не забезпечує безпеку персоналу. Людина може потрапити в зону ураження продуктами вибуху, що вивільнюються, і отримати важкі травми або навіть загинути. Це характерно для вугільних ТЕЦ і ТЕС, де проєктом передбачено скидання тиску вибуху в головне приміщення станції.

Ефективним технічним рішенням із вибухозахисту подібного обладнання є установка системи активного придушення вибуху. Найважливішою перевагою цієї системи в порівнянні з вибухорозрядниками є локалізація і придушення вибуху в обладнанні на стадії зародження. Продукти вибуху при цьому не виходять за межі корпусу захисного обладнання, а тиск вибуху не досягає небезпечних для обладнання величин.

Система активного придушення вибуху виробництва RSBP spol. s r.o для одного млина складається з:

  • високочутливого датчика тиску DetEx, що виявляє вибух на ранній стадії,
  • контрольної панелі CONEX і
  • групи HRD балонів для придушення і відсікання вибуху.

Об’єм балонів з вибухопридушуючою речовиною підбирається індивідуально виходячи з обсягу захисного обладнання і характеристик вугільного пилу.

Переваги роботи з нами

Європейський досвід

Багаторічний досвід європейських партнерів із вибухозахисту дає можливість вирішувати навіть найскладніші задачі клієнтів

Кваліфікований персонал

Наші інженери є сертифікованими фахівцями у сфері експлуатації і сервісу систем вибухозахисту

Клієнтоцентризм

Розробка індивідуальних технічних рішень, гнучкі терміни і розумна цінова політика

Це технічне рішення з вибухозахисту системи пилоприготування рекомендовано до використання в якості основної або додаткової міри забезпечення вибухобезпеки при модернізації чинних вугільних котельних установок, а також проєктуванні та будівництві нових енергоблоків вугільних ТЕЦ і ТЕС. Детальну інформацію про систему активного придушення вибуху Ви знайдете в розділі продукції.

Більш детальну інформацію про систему активного придушення вибухів ви можете знайти в розділі Каталог продукції.page-loader