Захист від вибухів пилу в Україні

Вибухозахист ковшових елеваторів

Вибухи елеваторів за статистикою становлять майже третину (27 %) від аварій, які щорічно відбуваються на об’єктах переробки та зберігання рослинної сировини. При цьому за руйнівними наслідками вони в лідерах. 45 % найважчих аварій припадає на елеватори.

Пов’язано це з тим, що вибух борошняного пилу на елеваторі, як правило, не буває один. Причина – небезпечна концентрація горючої пилоповітряної суміші в замкнутому просторі обладнання. Первинне загоряння пилоповітряної суміші призводить до серії вибухів, унаслідок чого гинуть люди і руйнується об’єкт.

Системи вертикального транспорту сипучих матеріалів через конструктивні особливості створюють ідеальне середовище для вибуху. У них є замкнутий об’єм, горюча пилоповітряна суміш і джерело ініціації:

  • іскри від зіткнення ковша з корпусом;
  • нагріті поверхні;
  • іскри від електромотора;
  • перегріті підшипники;
  • тліючі частинки, що потрапляють із системи транспортування.

Повністю виключити ймовірність аварії на ковшових елеваторах не можна. Тому використовуються пристрої, які мінімізують руйнівні наслідки вибуху. Наприклад, системи ELEVEX.

Принцип їхньої роботи в тому, щоб знизити надлишковий тиск вибухової хвилі, а також захистити людей і обладнання від відкритого полум’я. Так забезпечується безпека персоналу і збереження виробничого об’єкта.

Стандарти вибухозахисту ATEX передбачають обов’язкове встановлення систем придушення або звільнення вибуху на обладнанні зберігання та переробки рослинної сировини. Там, де працюють люди, і має бути забезпечена пожежна безпека елеватора, використовують полум’ягасники.

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: