Захист від вибухів пилу в Україні

Процес переробки вугілля та твердого біопалива на теплових електростанціях пов'язаний з ризиком вибуху пилоповітряних сумішей. При переробці твердого палива в технологічному процесі в більшості випадків спостерігається вибухонебезпечна концентрація пального пилу.

Незважаючи на те, що вибухи на об'єктах енергетики займають незначний сегмент у загальній масі інцидентів (близько 4 %), наслідки вибуху та кількість людських жертв у таких випадках дуже великі.

З урахуванням великих розмірів устаткування, що використовується в даній галузі, наслідки вибуху пилу мають руйнівний характер і спричиняють зупинку технологічного процесу, що є неприпустимим для об'єкта енергетики.

Обладнання

У вугільній енергетиці небезпеку вибуху становлять ділянки переробки вугілля на теплових електростанціях:

- процес транспортування вугілля та підготовки до спалювання супроводжується значним пилоутворенням, при цьому пил утворюється у вигляді пилоповітряної суміші в устаткуванні та накопичується у вигляді відкладень у цехах електростанції внаслідок витоків;

- процес зберігання вугілля та вугільного пилу в бункерах;

- Процес пилоприготування (млини та сепаратори).

 

На теплових станціях, що працюють на твердому біопаливі, існує аналогічна небезпека вибуху пилоповітряних сумішей. Паливо перед спалюванням необхідно висушити і подрібнити, ці процеси зазвичай супроводжуються утворенням горючого пилу у зваженому стані.

Наша команда має успішний досвід вибухозахисту промислового обладнання об'єктів енергетики. Детальніше з проектами ви можете ознайомитись у розділі ПРОЕКТИ.

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО

 • Приведемо у відповідність до стандартів МС ГОСТ, ATEX, NFPA

 • Попередимо вибух пилоповітряних сумішей

 • Скоротимо ризики та запобіжимо втратам від вибуху пилу

 • Узгодимо проєкт вибухозахисту з наглядовими органами

переваги вибухозашиті

 • 1

  Підвищення безпеки праці, охорона життя та здоров'я персоналу

 • 2

  Захист майна та технологічного обладнання від руйнування

 • 3

  Виключення тривалих простоїв виробництва

 • 4

  Скорочення ризику збитків та економічних втрат

Рішення для безпеки вашого виробництва

Система вибухозахисту об'єктів енергетики "під ключ"

Весь комплекс робіт з вибухозахисту вашого виробництва від аналізу вибухонебезпечності об'єкта до інтеграції та пусконалагоджувальних робіт системи вибухозахисту.

Система вибухозахисту об'єктів енергетики

Вибухозахист аспіраційних систем

Рішення для безпеки виробництва в разі вибуху аспіраційного фільтра шляхом зниження тиску всередині фільтра і відсікання полум'я від суміжного обладнання.

Вибухозахист аспіраційних систем

Вибухозахист систем пилоприготування

Рішення для вибухозахисту обладнання, призначеного для сушіння і розмелювання твердого палива та його транспортування в пилоподібному стані в котел.

Вибухозахист систем пилоприготування

Вибухозахист систем пневмотранспорту

Системи для безпеки виробництва та попередження вибуху в суміжних одиницях обладнання за допомогою HRD-бар'єру або засувки GATEX.

Вибухозахист систем пневмотранспорту

Аудит ATEX

Експертний аудит вибухобезпеки вашого виробництва на відповідність нормам стандартів ATEX і нормам галузевих стандартів.

Аудит ATEX

Оцінка небезпеки вибуху пилу

Аналіз і розробка документації з вибухозахисту (аудит EPD/DHA), дослідження з аналізу небезпеки вибуху пилу з індивідуальним покроковим підходом до оцінки.

Оцінка небезпеки вибуху пилу
Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: