Захист від вибухів пилу в Україні

Способи технічного вибухозахисту (активний та пасивний вибухозахист)

Існує чотири основні способи технічного вибухозахисту для зниження руйнівних наслідків вибуху та запобігання вторинним вибухам. До них належать:

  • оболонка стійка до вибуху,
  • звільнення,
  • придушення
  • відсікання вибуху.

Оболонка стійка до вибуху є пасивним вибухозахистом і передбачає проектування технологічного обладнання з розрахунком на збереження цілісності його оболонки під час вибуху (стійкість до максимального надмірного тиску вибуху).

Звільнення вибуху є пасивним вибухозахистом і передбачає наявність пристрою для скидання надлишкового тиску та продуктів вибуху в навколишнє середовище – вибухорозрядника (вибухорозрядні панелі, полум'ягасники). При використанні вибухорозрядників надлишковий тиск не досягає значень, що становлять загрозу для цілісності технологічного обладнання.

Придушення вибуху — це спосіб активного вибухозахисту, який має на увазі наявність комплексу технічних пристроїв раннього виявлення вибуху (датчики тиску та оптичного випромінювання) та придушення на початковій стадії шляхом внесення в обладнання вибухоподавлюючого агента (HRD балони).

Контроль розповсюдження вибуху за допомогою відсікання. Даний метод передбачає використання бар'єру для запобігання поширенню фронту полум'я та надлишкового тиску в суміжні одиниці технологічного обладнання. Відсікання вибуху може бути як активним (використання системи виявлення та HRD балонів, клапанів з пневматичним або електричним приводом), так і пасивним (клапани, що спрацьовують під дією надлишкового тиску та потоку повітря).

Більш детально зі способами вибухозахисту та технічними характеристиками вибухозахисного обладнання ви можете ознайомитись у розділі Каталог продукції.

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: