Захист від вибухів пилу в Україні

Ми піклуємося
про вашу безпеку


ATEX.CENTER — це експертний центр з питань вибухозахисту виробництва, де є вибухонебезпечні пилоповітряні суміші. Наші спеціалісти виконують комплекс послуг «під ключ»: від проектування до пусконалагодження.

З 2019 року АТЕКС.ЦЕНТР - офіційний партнер європейського виробника систем вибухозахисту RSBP spol. s r. o. Ми забезпечуємо гарантійну підтримку встановленого у Замовника обладнання РСБП.

АТЕКС.ЦЕНТР — інтегратор європейських систем вибухозахисту, який здійснює весь комплекс робіт із вибухобезпеки об'єкта "під ключ": від аналізу ризиків до сервісного обслуговування.

Для кого ми працюємо


ATEX.CENTER спеціалізується на комплексних рішеннях у галузі захисту від вибухів пального пилу. Для нас на першому місці безпека людей на виробництві, тому ми відкриті до співпраці як з промисловими компаніями, так і з їхніми постачальниками та підрядниками.

«Головна цінність підприємства –
впевнені у безпеці та натхненні співробітники»

Василь Мазов,
директор ATEX.CENTER

Наші послуги будуть корисними:
 1. Великим власникам небезпечних виробничих об'єктів (ОПВ) деревообробної, металургійної, харчової, аграрної, енергетичної, фармацевтичної, хімічної галузей. У їхніх технологічних процесах часто присутній горючий пил, який при контакті з киснем та джерелами запалювання призводить до вибухів.

  Експерти ATEX.CENTER оцінять ризики на виробництві, спроектують та організують встановлення систем захисту від вибуху пилоповітряних сумішей. Ми зберігаємо Замовнику життя його персоналу та матеріальні активи.

 2. Генпідрядним організаціям, які будують ОПЗ.

  Інженери ATEX.CENTER запропонують проектні рішення щодо вибухобезпеки, забезпечать вибухозахист на будь-якому етапі будівництва, проаналізують існуючий проект на відповідність нормативним вимогам. Ми самі погодимо технічні рішення з наглядовими органами.

 3. Виробникам аспіраційних систем, фільтрів, де потрібний вибухозахист.

  Технічні рішення ATEX.CENTER щодо вибухозахисту гарантують безпечну експлуатацію ваших пристроїв. Ми зберігаємо економічну привабливість аспіраційних систем та фільтрів для замовників.

Що ви отримаєте
у співпраці з АТЕКС.ЦЕНТР


Ви можете вибрати одну послугу або замовити комплекс залежно від потреб у захисті виробництва.

Аудит ATEX (Оцінка ризику вибуху)
 • Аналіз та оцінка ризиків, пов’язаних з наявністю вибухонебезпечного середовища та джерел займання в технології.
 • Розробка заходів щодо захисту від вибуху.
Лабораторні випробування та аналіз пилу

Визначимо параметри вибухобезпеки:

 • мінімальна концентрація вибуху / LEL
 • максимальний тиск вибуху / Pmax
 • максимальна швидкість зростання тиску вибуху / (dp/dt)max
 • клас вибухонебезпечності / Kst
 • мінімальна температура вибуху / MIT
 • мінімальна температура загоряння / GT
 • мінімальна енергія вибуху / MIE
 • гранична концентрація кисню / LOC

Для встановлення цих показників потрібний «контрольований вибух». Безпечно його провести можна лише у лабораторних умовах.

Впровадження систем вибухозахисту «під ключ»

Замовник отримує весь комплекс робіт:

 • аналіз вибухобезпеки,
 • проектування систем вибухозахисту,
 • рекомендації щодо вибухопопередження,
 • постачання обладнання,
 • монтаж та пусконалагодження.

Ми працюємо відповідно до правил ТР ТС 012/2011, Закону № 188-V 3PK «Про цивільний захист», Закону N 305 «Про безпеку машин та обладнання», МС ГОСТ 12.1.010-76, ГОСТ 13438.1 (EN 1127-1:2007), ГОСТ IEC 60079-10-2-2011, Правилами № 344 «Правила забезпечення промислової безпеки для небезпечних виробничих об’єктів із зберігання та переробки рослинної сировини».

Рішення АТЕКС. ЦЕНТР відповідають нормативним вимогам Республіки Казахстан.

Сервісне обслуговування систем вибухозахисту

Не кидаємо Замовника після виконання робіт. Інженери ATEX.CENTER допоможуть зберегти працездатність системи вибухозахисту, щоб запобігти катастрофічним наслідкам при аварії на виробництві.

Консалтинг в галузі ATEX

Експерти АТЕКС.ЦЕНТР підтримують безпосереднього виробника обладнання. Це дає нам право консультувати з усіх питань у галузі ATEX та допомагати в управлінні вибухобезпекою вашого підприємства.

Які технічні рішення
ми пропонуємо


ATEX.CENTER – офіційний дистриб’ютор RSBP spol. s r.o. Ми постачаємо продукцію виробника систем вибухозахисту з 30-річним досвідом.

Чим відома компанія RSBP:

 1. Вона випробовує на безпеку різне промислове обладнання на власному науково-дослідному полігоні. Її інженери підірвуть агрегат самі, щоби придумати спосіб його захисту. Натомість клієнти РСБП будуть упевнені, що цей пристрій не злетить у повітря на їхньому підприємстві.
 2. Крім полігону, компанія RSBP spol. s r.o. має власний експериментальний майданчик для випробувань та демонстрації рішень клієнтам та партнерам, дослідницьку лабораторію для поточних розробок та навчальний центр для підвищення кваліфікації персоналу.

РСПБ — одна з небагатьох компаній у світі, яка дає 100% гарантію на свої системи захисту від вибуху пилоповітряних сумішей.

Таблиця. Рішення щодо вибухозахисту від RSBP
Вибухові вентиляційні панелі VMP
Вибухові вентиляційні панелі VMP

Якщо всередині обладнання перевищено робочий тиск, панель на його поверхні відкривається і скидає тиск із небезпечної зони.

Вибухорозрядні двері
Вибухорозрядні двері

У разі підйому тиску в ємностях вище Pstat 0,05 бар відбувається розкриття вибухорозрядних дверей і скидання надлишкового тиску в навколишнє середовище. Можуть використовуватися повторно.

Полум'ягасники FLEX
Полум'ягасники FLEX

Складаються з вибухорозрядної панелі та зовнішнього корпусу з поверхнею розсіювання. Під час спрацьовування продукти, що звільняються (палаючий пил, ударна хвиля), проходять через систему сіток у поверхні розсіювання. У підсумку вони охолоджуються і сповільнюються до значень, безпечних для персоналу і розташованого поблизу обладнання

HRD система придушення вибуху
HRD система придушення вибуху

Реєструє аварію в обладнанні на стадії зародження за допомогою високочутливих датчиків і ефективно гасить її шляхом внесення вибухоподавляючої речовини

HRD бар'єр
HRD бар'єр

Складається з тих самих компонентів, що й HRD-система, але комплексний підхід у доборі та розташуванні балонів дає змогу локалізувати аварію, придушити займання і вибух, і блокувати ударну хвилю

Зворотний клапан B-FLAP I
Зворотний клапан B-FLAP I

Запобігає поширенню вибуху між пов'язаними одиницями обладнання шляхом закриття і блокування засувки під дією повітряної ударної хвилі

Шиберна засувка швидкої дії GATEX
Шиберна засувка швидкої дії GATEX

Перекриває трубопровід у разі аварії. З керуючого контролера CONEX на засувку надходить сигнал активації. Заслінка активується за мінімальний час завдяки високошвидкісному пневматичному приводу

Комплексне рішення для елеваторів і транспортерів ELEVEX
Комплексне рішення для елеваторів і транспортерів ELEVEX

Складається з VMP, FLEX, HRD, B-flap.
Гнучка система, яку можна встановити на наявне обладнання під час модернізації. Відрізняється високою варіативністю виконання

З чого складаються етапи
робіт АТЕКС. ЦЕНТР


 1. Оцінимо вибухонебезпечність технологічного процесу та обладнання.
 2. Обговоримо технічне завдання із Замовником.
 3. Підберемо рішення щодо вибухозахисту відповідно до чинного законодавства в галузі промислової безпеки, побажань Замовника та рекомендацій виробника.
 4. Підготуємо проект та погодимо його з наглядовими органами.
 5. Поставимо системи захисту до будь-якої точки країни.
 6. Змонтуємо обладнання або проконтролюємо якість монтажних робіт від сторонніх виконавців.
 7. Проведемо пусконалагодження систем вибухозахисту.
 8. Забезпечимо сервісне обслуговування та гарантійну підтримку.

ATEX.CENTER подбає про ефективний вибухозахист вашого виробництва.

Принципи ATEX.CENTER


Сервісне обслуговування систем вибухозахисту

2014 рік — в інжиніринговій компанії Viravix виділяється напрямок захисту від вибухів промислового пилу. Створюється експертний центр.

2019 рік — інженери АТЕКС.ЦЕНТР підтверджують кваліфікацію та право офіційно надавати дистриб’юторські послуги від імені RSBP spol. s r.o.

2022 рік — відкривається представництво в Республіці Казахстан.

За роки існування компанія ATEX.CENTER виробила п’ять основних принципів своєї роботи:

 1. Експертність. У нас працюють лише сертифіковані фахівці в галузі впровадження та сервісного обслуговування систем вибухозахисту.
 2. Локальність. Ми відкриваємо представництва там, де знаходяться наші клієнти. Тому ми оперативно реагуємо на їхні проблеми.
 3. Надійність. Пристрої для вибухозахисту тестуються виробником на власному полігоні. У нашій практиці був випадків, коли система не спрацювала. Крім того, ми збираємо звіти про всі випадки спрацювання обладнання та надсилаємо їх виробнику для покращення характеристик захисту.
 4. Комплексність. Любимо проекти «під ключ», тому що так ми відповідаємо за кожен крок і впевнені у вашому 100% захисті.
 5. Європейський досвід. Працюємо у зв’язку з європейськими експертами в галузі ATEX.

Чому нам можна довіряти


АТЕКС.ЦЕНТР – офіційний дистриб’ютор провідного європейського дилера вибухозахисного обладнання RSBP spol. s r.o. Наші фахівці періодично підтверджують свою кваліфікацію в його комісії з перевірки знань.

У співпраці з РСПБ ми реалізували понад 20 масштабних проектів із вибухозахисту обладнання. Завдяки продуманим рішенням нам вдалося запобігти збиткам на суму понад 1 260 000 євро та врятувати життя понад 600 співробітників 5 підприємств.

Усім клієнтам ми даємо можливість відвідати випробувальний полігон RSBP у Чехії, щоб подивитися на роботу систем вибухозахисту в дії.

Знак вибухозахисту RSBP на вашому обладнанні — це гарантія безпеки вашого підприємства

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: