Захист від вибухів пилу в Україні

Система пилоприготування на вугільних ТЕЦ призначена для подрібнення та сушіння вугілля, що надходить, і складається з бункера, живильника сирого вугілля та млина. Вугільний пил, що одержується в процесі дроблення, розміром 40-200 мкм є пальним і у вигляді пилоповітряної суміші здатна вибухати.

Вибухонебезпечні концентрації вугільного пилу спостерігаються як правило в млині та повітряному сепараторі, що повертає великі частинки назад до млина. Варто зауважити, що для конкретного обладнання та марки палива розробляються технологічні карти пилоприготування. При нормальному режимі функціонування та дотриманні технологічних карт концентрація вугільного пилу зазвичай перевищує верхню межу вибуховості, тобто не становить загрози.

За певних обставин концентрація пилу може коливатися, наприклад, при зупинці або пуску млинів, перебоях у подачі сирого вугілля, різних порушеннях технологічного процесу. Наявність джерела запалювання у вигляді тліючих частинок або нагрітих поверхонь у такій ситуації з ймовірністю призводить до вибуху.

Традиційно для забезпечення вибухобезпеки млинів використовують вибухові запобіжні клапани, надлишковий тиск та продукти вибуху звільняються через них у навколишнє середовище, тим самим зберігаючи цілісність обладнання. Досвід аварій із вибухом у системі пилоприготування показує, що пасивний вибухозахист ефективний з точки зору захисту обладнання, але не забезпечує безпеку персоналу. Людина може потрапити в зону ураження продуктами вибуху, що звільняються, і отримати важкі травми або навіть загинути. Це характерно для вугільних ТЕЦ та ТЕС, де проектом передбачено скидання тиску вибуху до головного приміщення станції.

Ефективним технічним рішенням щодо вибухозахисту подібного обладнання є встановлення системи активного придушення вибуху. Найважливішою перевагою даної системи порівняно з вибухорозрядниками є локалізація та придушення вибуху в устаткуванні на стадії зародження. Продукти вибуху при цьому не виходять за межі корпусу устаткування, що захищається, а тиск вибуху не досягає небезпечних для обладнання величин.

    Система активного придушення вибуху виробництва RSBP spol. s r.o для одного млина складається з:

  • високочутливий датчик тиску DetEx, який виявляє вибух на ранній стадії,
  • контрольна панель CONEX
  • групи HRD балонів для придушення та відсікання вибуху.

Об'єм балонів з вибухопідіймальною речовиною підбирається індивідуально виходячи з об'єму устаткування, що захищається, і характеристик вугільного пилу.

Дане технічне рішення щодо вибухозахисту системи пилоприготування рекомендовано до використання як основного або додаткового заходу забезпечення вибухобезпеки при модернізації діючих вугільних котельних установок, а також проектуванні та будівництві нових енергоблоків вугільних ТЕЦ та ТЕС. Детальну інформацію про систему активного придушення вибуху Ви знайдете у розділі продукції.

Детальнішу інформацію про систему активного придушення вибухи ви можете знайти в розділі Каталог продукції.

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: