Захист від вибухів пилу в Україні

Проблема


На виробничій лінії замовника цукор подається до збірки за допомогою системи пневмотранспорту. У процесі утворюється хмара цукрової пудри, яка у поєднанні з повітрям утворює вибухонебезпечну суміш. Через пилоподібну цукрозу ділянку пневмотранспорту та збірку класифікували за стандартом ATEX як ZONE_20.

Довідково. Вибухонебезпечна зона 20 - зона, в якій горючий пил у вигляді хмари присутній постійно або частково при нормальному режимі роботи обладнання, у кількості, здатній зробити концентрацію, достатню для вибуху горючого або запалюваного пилу в сумішах з повітрям; та/або де можуть формуватися шари пилу довільної або надмірної товщини. Це може бути хмари всередині області вмісту пилу, де пил може утворювати вибухові суміші часто або на тривалий час.

Встановлена ​​на об'єкті замовника система аспірації не справлялася з хмарою цукрового пилу. Сахароза має схильність до злипання, і через недостатню продуктивність вентиляції вона частково забивала фільтри.

Завдання


Замовник доручив нам забезпечити вибухозахист збірки цукру та модернізувати систему аспірації. Проект виконувався "під ключ".

Рішення


Ми виконали для замовника такі роботи:

  • підготували технологічний проект на систему вибухозахисту та модернізацію системи аспірації;
  • поставили обладнання від виробника;
  • здійснили монтаж та пусконалагодження системи вибухозахисту, системи промислової аспірації;
  • запустили обладнання та ввели його в експлуатацію.

Всі роботи виконувались відповідно до стандартів ATEX.

Результат


Для захисту від вибуху ми застосували два способи:

  • безполум'яне звільнення енергії вибуху, оскільки поряд зі збіркою цукру постійно працювали люди;
  • відсікання вибуху.

Ми встановили два пламегасники FLEX R3. Це пристрої безполум'яного звільнення вибуху прямокутної форми з вигнутою поверхнею. Через свою конструкцію вони підходять для приміщень складної геометрії та малих габаритів.

Пламегасник FLEX R3 складається з двох основних елементів:

  1. Вибухорозрядна панель. Застосовується для звільнення енергії вибуху в обладнанні, що захищається, в навколишній простір. При аварії панель відкривається та випускає ударну хвилю назовні. В результаті тиск в устаткуванні падає до безпечних значень, і руйнування конструкції не відбувається. Положення вибухорозрядної панелі «відкрито/закрито» контролюється сигналізатором.
  2. Зовнішній корпус з поверхнею розсіювання. Це конструкція зі спеціальних сіток, які охолоджують вибухову хвилю і не дають поширитися відкритому полум'ю та частинкам, що горять. Застосовується для захисту людей та суміжного обладнання при звільненні вибуху у закритих приміщеннях. Додатково ми встановили в системі пневмотранспорту HRD бар'єр. Це технічний пристрій для обмеження поширення вибуху, він ізолює збірку цукру від пов'язаного з ним обладнання.

Спеціальні датчики в його конструкції вловлюють зміну тиску та підвищення температури при запаленні цукрового пилу. Вони передають сигнал на контролер, який у свою чергу віддає команду на спрацьовування HRD балонів з вибухонебезпечною речовиною. Весь процес займає трохи більше 60 мс.

Ми також замінили систему аспірації у замовника на промислове обладнання більшої продуктивності.

Поєднання двох способів вибухозахисту та модернізація вентиляції дозволили надійно захистити людей та робоче обладнання від можливих вибухів пилоповітряної суміші у збірці цукру.

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: