Захист від вибухів пилу в Україні

Проблема


При реалізації другого етапу робіт із забезпечення вибухозахисту на системі пилоприготування ТЕЦ у Бішкеку ми зіткнулися з трьома основними проблемами:

  • Фахівці з монтажу та пусконалагодження, атестовані виробником технічних пристроїв, не могли в'їхати до Киргизстану через ковідні обмеження;
  • У короткий термін потрібно було виконати значний обсяг робіт із підключення — встановити 150 HRD-балонів на 10 системах пилоприготування;
  • На вугільних млинах доводиться діяти в умовах поганої освітленості, замкнутого простору та важкої доступності місць монтажу обладнання.

Нам потрібно було знайти висококваліфікованих фахівців, допущених до виконання подібних робіт, які могли б в'їхати до Республіки Киргизстан.

Завдання


Змонтувати пристрої активного придушення та відсікання вибуху на млинах пилоприготування вугільної ТЕЦ. Інтегрувати їх у діючу систему автоматизованого управління замовника.

Рішення


Восени 2020 року наша команда спільно з представниками чеського виробника обладнання RSBP spol. s r.o., виконала монтаж та пусконалагодження систем активного придушення та відсікання вибуху на вугільній ТЕЦ у Бішкеку. Ми змогли організувати приїзд спеціалістів на об'єкт.

Діяти довелося у стиснених умовах, з налобними ліхтарями, але кваліфікація наших інженерів дозволила змонтувати все обладнання.

Етапи робіт:

  • ми підключили 150 HRD-балонів і датчиків тиску DetEx до керуючих контролерів Conex;
  • перевірили та налаштували датчики, контролери, лінії активації та детектування;
  • запрограмували та вивели сигнальні лінії від обладнання вибухозахисту на диспетчерські щити управління ТЕЦ.

Для монтажу замовник залучав сторонню організацію. У процесі пусконалагодження наші фахівці виявили допущені їй грубі помилки. По-перше, було неправильно змонтовано форсунки HRD балонів. По-друге, для ліній активації та детектування використовувався кабель низької якості.

Довідково. HRD бар'єр складається з детекторів виявлення, контролера, що управляє, і балонів з гасить речовиною. На стадії зародження вибуху датчики реагують на підвищення тиску та температури. Вони надсилають сигнал контролеру, а той дає команду на спрацьовування балонів з переважним агентом. Так вибух локалізується та не проникає у суміжні одиниці обладнання.

Неправильний монтаж форсунок призводить до неправильного розпилення речовини, що гасить. Воно не покриває всієї зони можливої ​​аварії, і система фактично не виконує свою основну функцію — локалізацію вибуху. Використання тільки якісного екранованого кабелю при монтажі потрібне для захисту пристроїв від помилкових спрацьовувань.

Наші фахівці оперативно усунули недоліки монтажу та ввели систему в експлуатацію. Додатково ми провели навчання технічних працівників замовника з обслуговування системи вибухозахисту та роботи з керуючим контролером CONEX.

Результат


Цей проект ми виконали у строки, передбачені графіком у договорі. Але на ньому ми вкотре переконалися, що до всіх етапів робіт над забезпеченням вибухозахисту потрібно залучати перевірених кваліфікованих субпідрядників.

ступені захисту від вибуху ступені вибухозахисту

Читайте: «Проектування та постачання вибухозахисту системи пилоприготування вугільних ТЕЦ».