Захист від вибухів пилу в Україні

Проблема


Фільтр системи аспірації замовника не відповідав вимогам стандартів АТЕХ. На ньому не було забезпечено захисту від поширення пилоповітряної суміші на суміжні одиниці обладнання.

Гарючий пил — постійний супутник харчових виробництв, де є сипучі продукти. У поєднанні з повітрям вона утворює вибухонебезпечну суміш, яка є частою причиною аварій на елеваторах, хлібозаводах.

У «брудній зоні» фільтрів системи аспірації горючий пил є завжди, тому не можна повністю виключити ймовірність вибуху. Стандарт EN 1127-1 наказує встановлювати в таких місцях пристрої вибухозахисту, які відповідають умовам експлуатації.

Вибір обладнання був обмежений складною геометрією повітроводів. Замовник хотів обійтися без внесення змін у їх конструкцію і при цьому дотриматися вимог щодо безпечних монтажних відстаней, кутів нахилу.

Завдання


Забезпечити вибухозахист фільтрів системи аспірації відповідно до стандартів АТЕХ, без внесення змін до конструкції повітроводів.

Рішення


У цьому проекті ми відмовилися від використання пасивного вибухозахисту за допомогою пристроїв локалізації вибуху типу зворотних клапанів B-FLAP. Вони економічні, прості в обслуговуванні, але їх установка в існуючих повітроводах була неможлива без зміни конструкції труб. Інакше не дотримувалися вимог виробника по монтажній відстані та куту нахилу клапана.

Ми запропонували варіант активних пристроїв для локалізації вибуху — HRD бар'єрів. При їх монтажі не потрібно переробляти повітропроводи. Достатньо лише дотриматися мінімальної монтажної відстані від обладнання, що захищається.

Власними силами ми виконали:

  • визначення характеристик вибухонебезпечності присутнього на об'єкті органічного пилу;
  • аналіз існуючої у замовника конфігурації повітроводів;
  • підбір необхідного обладнання вибухозахисту та постачання його від виробника;
  • пусконалагоджувальні роботи системи вибухозахисту.

Для монтажу замовник залучав сторонню організацію. У процесі пусконалагодження наші фахівці виявили допущені їй грубі помилки. По-перше, було неправильно змонтовано форсунки HRD балонів. По-друге, для ліній активації та детектування використовувався кабель низької якості.

Довідково. HRD бар'єр складається з детекторів виявлення, керуючого контролера та балонів з гасить речовиною. На стадії зародження вибуху датчики реагують на підвищення тиску та температури. Вони надсилають сигнал контролеру, а той дає команду на спрацьовування балонів з переважним агентом. Так вибух локалізується і не проникає у суміжні одиниці обладнання.

Неправильний монтаж форсунок призводить до неправильного розпилення речовини, що гасить. Воно не покриває всієї зони можливої ​​аварії, і система фактично не виконує свою основну функцію — локалізацію вибуху. Використання тільки якісного екранованого кабелю при монтажі потрібне для захисту пристроїв від помилкових спрацьовувань.

Наші фахівці оперативно усунули недоліки монтажу та ввели систему в експлуатацію. Додатково ми провели навчання технічних працівників замовника з обслуговування системи вибухозахисту та роботи з керуючим контролером CONEX.

Результат


Цей проект ми виконали у строки, передбачені графіком у договорі. Але на ньому ми вкотре переконалися, що до всіх етапів робіт над забезпеченням вибухозахисту потрібно залучати перевірених кваліфікованих субпідрядників.

Консультація

Бажаєте захистити своє виробництво?

Запишіться на консультацію наших експертів і ми надамо вам всю необхідну інформацію про те, чим ми можемо допомогти.

або за телефоном: